מאיזה סכום משלמים מכס?

כולנו מודעים לכך שיוקר המחיה בארץ רק הולך וגובר, גם עבור המוצרים הבסיסיים ביותר שניתן לקנות בסופר, כמו משחת שיניים ואפילו תה. לכן, רבים בוחרים בהתאם לרכוש את המוצרים שלהם מחו"ל. אבל, אם אתם שוקלים לעשות את אותו הצעד, חשוב להכיר ולחשב מראש את גובה המכס.

לפני שנבין כמה מכס נשלם בעבור כל רכישה, חשוב להבין את המושג מכס. מכס הוא בעצם הסכום שנשלם בעבור ייבוא וייצוא של מוצרים שונים המגיעים מחוץ לארץ. בעקבות יוקר המחיה ישנה התלהמות רבה מצד הציבור בנושא, היות ויקר מאד לרכוש מוצרים בסיסיים בארץ, אבל חשוב להבין שהמחיר שנשלם – לא תמיד יהיה עבור מכס.

מכס לעומת מע"מ

לא מעט פעמים, מה שהופך את חווית הקניה שלנו בחו"ל למשתלמת היא העובדה שאנחנו לא צריכים לשלם מע"מ למדינת המקור, והדבר גם רלוונטי כאשר נקנה מחו"ל דרך האינטרנט. אבל, מדינת ישראל בכל זאת תגבה מע"מ בעת הגעת המשלוח, החל מסכום מסוים, כאילו רכשתם את המוצר בארץ.

אבל, לצד המכס יהיה עלינו לשלם גם מע"מ (מס ערך מוסף) וזה בעבור סכום מסוים ומוצרים מסוימים וכאן נוצר הבלבול הגדול. המס שנשלם משתנה בהתאם לדרגת המחיר והוא יהיה מס שונה. למשל, רובנו מכירים את הרף הבסיסי ביותר והוא מגבלת ה-75$ לרכישה. משמע, רכישה מתחת לסכום זה לא תתלווה באף מחיר מוסף, למעט מחיר משלוח במידה ורלוונטי.

מאיזה סכום משלמים מעמ

אבל, בניגוד למה שתחשבו, המחיר שתשלמו על משלוח מעל 75$ הוא תשלום מע"מ ולא תשלום מכס, בעוד שתשלום המכס ייגבה רק מעל רכישה של 500$. יש לשים לב שבמקרה כזה נשלם מכס, מע"מ (כ-17%) וגם מס קנייה.

אז איך נוכל לחסוך בעת רכישה?

ראשית, חשוב לדעת שישנם מוצרים שפטורים ממס וממע"מ גם מעל 50$ והם מוצרי משרד למשל. אבל, בכל זאת בעת הרכישה עלינו להתכונן לכך שעלולים לגבות מאתנו מחירי מע"מ ומכס.

חלוקת רכישה

פתרון נפלא שרבים בוחרים בו הוא בעצם לבצע חלוקת רכישה. משמע, אם צברנו לעצמנו סל שערכו מעל 75$ ונרצה להיפטר מדמיי מע"מ, ובמקרה של סל מאד יקר גם מהמכס, אז פשוט נבנה מספר סלים שכל אחד מהם מוזמן בעת אחרת וסכום כל רכישה נמוך מ-75$.

חשוב לשים לב שלפעמים המוכר יכול לאחד חבילות ואז לא הצלחנו להימנע מכך.

למאמר המלא על איך להימנע מתשלום מס בעת קניות לחצו כאן »

תכנון מראש

חשוב להבין שלא תמיד נוכל להתחמק מהתשלום, אבל עדיין נוכל לחסוך לא מעט כסף עם תכנון טרם רכישה. הדבר יעזור לא רק להבין כמה כסף נוציא על מע"מ ו/או מכס, אלא גם אולי נקטין את הסל שלנו ונוריד ממנו מוצרים שכנראה אנחנו לא באמת צריכים.

הימור

לבסוף, כפי שציינו כמות הרכישות מחו"ל בימינו הן פשוט עצומות ובהתאם לכך רשות המכס מאד עמוסה בנמלי התעופה והים. בהתאם לכך, הם לא תמיד יכולים לתפוס את כל החבילות שעוברות את סכומי הבסיס ובכך אנו מתחמקים בתשלום. בעצם מדובר בהימור ולא בדבר וודאי.

לסיכום

אז אם נשאל מאיזה מחיר משלמים מכס, נגלה שנשלם מע"מ מעל 75$ ומכס מעל 500$, כולל מע"מ ומס קנייה.

נשמע לשמוע את דעתכם

השאירו תגובה

הירשמו לעדכונים חמים מהתנור
אודות PriceCheck

PriceCheck – אתר השוואת מחירים שנותן מענה לגולש בכל מוצר אשר הוא חפץ לרכוש באונליין ומשווה לו מחירים בכל אתרי המסחר הגדולים בעולם, כולל ביקורות, שילוח, דילים ועוד.

 

כל הזכויות שמורות ל PriceCheck.co.il

pricecheck השוואת מחירים
הרשמה ל - PriceCheck
איפוס סיסמה
השוואת מוצרים
  • Total (0)
השוו מחירים
0