איך להימנע מתשלום מסים בימי הקניות

ימי הקניות הגדולים בעולם מתרחשים בדרך כלל ברשת במהלך חודש נובמבר, אבל נראה שגם בחגים השונים נמצא מבצעים משתלמים. אבל, למרות המחירים המוזלים אנחנו מוצאים את עצמנו משלמים אחוז לא קטן של מסים. כעת הגיע הזמן לגלות למה זה קורה ואיך להימנע ממס.

עם השנים מדיניות המיסוי של ייבוא אישי הוקלה מעט מבחינת שיעורי המס, אך ככל שיותר ויותר ישראלים בוחרים לייבא מוצרים מוזלים מחו"ל, כך גם גוברת המחאה בנושא. בעצם, אם אנחנו רוכשים מוצרי בסיס מוזלים בחו"ל אז נגלה בארץ, שאם הזמנו במחיר מסוים, אנחנו נשלם עליהם מע"מ למרות שהם מיובאים ולכן נשאלת השאלה איך לעקוף את זה או יותר נכון איך לעשות קנייה חכמה.

מהו מס קנייה?

הדבר הראשון שעלינו ללמוד על מנת להימנע מתשלום מיסים בימי קניות היא הטרמינולוגיה ובעיקר מהו מס קנייה. הסיבה לכך היא כי רובנו מכירים כמובן את המושגים מע"מ ומכס, אך רבים לא מכירים את מס הקנייה, שהוא המס שמצטרך לקטגוריה מסוימת של מוצרים. במידה ונרכוש מוצרים אלו, אפילו מתחת לרף הבסיסי של תשלום מסים, נגלה שיהיה עלינו לשלם מס קנייה.

מס הקנייה רלוונטי לרוב עבור מוצרי אלקטרוניקה כמו מחשבים וטלוויזיות, מוצרי טבק, אלכוהול ועוד. לכן אם למשל נרכוש אלכוהול במחיר מוזל ואפילו עד 75$, עדיין נשלם עד כ-30% מס קנייה, לצד מחיר המוצר ושילוחו.

פרקו את סלי קניות וחיסכו כסף!

כפי שאתם בוודאי יודעים, עבור רוב המוצרים שנרכוש לא נשלם מסים במידה ומחירם יהיה עד 75$. החל ממחיר זה נתחיל לשלם מע"מ, ומעל 500$ נשלם גם מכס. אחת הדרכים היעילות להימנע מתשלום זה, כאשר נרצה להזמין כמות מכובדת יחסית של מוצרים שעוברת את הסכום 75$, היא פירוק רכישות. משמע, נפרק את סל הקניות שלנו למספר רכישות שאינן עולות על 75$.

חשוב לשים לב, לפעמים אם אנחנו מבצעים את הרכישה הכפולה בבת אחת אז המוכר יאחד אותה ואז לא נוכל להימנע ממס. לכן, לעיתים מומלץ לבצע את הרכישה בזמנים שונים.

הערכה ותכנון נכונים

אחת הדרכים הנוספות להימנע מתשלום מיסים בימי קניות היא הכנה מראש. במחשבון של רשות המיסים ניתן לחשב את אחוז המסים שתשלמו, במיוחד אם מדובר בסכום המכס, שאחוזיו משתנים בהתאם לשווי החבילה שלכם. כך, בעצם תוכלו לשנות בהתאם את סל הקנייה שלכם על מנת לא לשלם מס, או לפחות מס מאד מועט.

כמו כן, הדבר אולי יסייע לכם לשנות את סל הקניות באופן יעיל יותר בעבורכם וכך לא תרכשו מוצרים שלא באמת היה לכם צורך בהם. חשוב לציין שבגלל העומס העצום שקיים כעת בנקודות ההגעה של החבילות, לא תמיד נתפסות כל החבילות שעוברות את רף 75$ ורבים מוצאים שלא נדרש מהם תשלום מס, אפילו אם חייבים בו. חשוב להבין שמדובר בהימור ולא דבר מובטח.

לסיכום

אם נרצה להימנע או להפחית מתשלום המס בימי הקניות הגדולים, או בכלל, נוכל לעשות זאת באמצעות הכרת הקטגוריות שבעבורן נשלם מס קנייה תמיד, על ידי תכנון מקדים, או על ידי פירוק סל הקניות שלנו לסכומים שלא חייבים במס.

נשמע לשמוע את דעתכם

השאירו תגובה

הירשמו לעדכונים חמים מהתנור
אודות PriceCheck

PriceCheck – אתר השוואת מחירים שנותן מענה לגולש בכל מוצר אשר הוא חפץ לרכוש באונליין ומשווה לו מחירים בכל אתרי המסחר הגדולים בעולם, כולל ביקורות, שילוח, דילים ועוד.

 

כל הזכויות שמורות ל PriceCheck.co.il

pricecheck השוואת מחירים
הרשמה ל - PriceCheck
איפוס סיסמה
השוואת מוצרים
  • Total (0)
השוו מחירים
0