איך להתנהל נכון בהזמנות מחול?

בשנים האחרונות הזמנה מחו"ל הפכה להיות כדאית ומשתלמת ביותר, גם באיכות וגם במחיר. אבל, דווקא בגלל שמדובר על הזמנה אינטרנטית אנחנו לא מודעים באופן מלא למוצרים שאנחנו רוכשים, ומן הצד השני העסקה לא לגמרי משתלמת כי נגלה שאנחנו צריכים לשלם מס ייבוא. אז מהי הדרך הנכונה ביותר לבצע הזמנות מחול?

כשאנחנו באים לבצע רכישה, מאתר ששולח מוצרים מחוץ לארץ, חשוב לקחת בחשבון כמה דברים לפני שנלחץ על אישור כדיי שהעסקה תהיה טובה מבחינה כלכלית וגם כדיי שלא ירמו אותנו, ייקחו סתם את כספנו ללא תמורה, או אפילו יגנבו את פרטי האשראי שלנו ויגררו אותנו למסע בירוקרטי מול חברת האשראי והבנקים.

רכישה באתרים מוכרים

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לבצע רכישה רק דרך אתרים בטוחים. מאד פשוט לזהות היום ברשת את האתרים שהם לא מקצועיים, לא נחשבים ליבואנים או מוכרים רשמיים, ושפשוט לא ניתן לסמוך עליהם. ישנם סימנים מאד מובהקים לכך בעיקר כאשר נראה אתר שמועתק באופן מלא מאתר אחר, תוכן מאד מועט, גרפיקה ועיצוב זולים ולא נגישים למשתמש, וכמובן מחסור באנשי קשר ותמיכת שירות לקוחות רלוונטית בשפות שונות.

האתרים הפופולריים ביותר לרכישה הם כמובן אמזון, אליאקפרס, GeekBuying ועוד טובים ואיכותיים אחרים..

שיעורי מס על ייבוא

טרם כל רכישה שנעשה חשוב להכיר את שיעורי המס השונים שחלים בארץ על הייבוא הפרטי שלנו מחו"ל. למשל, על כל חבילה מעל 75$ אנחנו נשלם מע"מ בסך של כ-17%, וכמו כן נשלם תשלום מכס יחסי לשווי המוצרים, במידה ונרכוש בסכום הגבוה מ-500$.

על מנת להימנע ככל הניתן מתשלומי מס מיותרים נוכל לחשב מראש, במחשבונים ייעודיים, את מחירי המס הצפויים ביחס לשווי סל הקניות שלנו, וכך נבין אם משתלם לבצע רכישה בכלל. כמו כן, רבים בוחרים לפצל את המוצרים שלהם על פני כמה רכישות שסכומן לא עולה על 75$ ובזמנים שונים, ובכך לא משלמים מס על המוצרים. לבסוף, לא תמיד נתפסות כל החבילות החייבות במס במכס, אך זה לא מובטח.

רכישה באמצעות פייפאל

כשאנחנו מבצעים הזמנות מחול חשוב מאד לחשוב לא רק על מחיר המס שנשלם, אבל גם על פרטי האשראי שאנחנו חושפים. אנחנו חיים בעולם של סייבר ואנחנו עדים ללא מעט פריצות למאגרי מידע ונתונים של אין ספור חברות ענק ששומרות עלינו פרטים. חלק מהפרטים הללו כוללים כמובן את פרטי התשלום שלנו ואנשים זדוניים עלולים לעשות בהם שימוש לרעה.

אמנם אם אנחנו עולים על כך שפרטים אלו נגנבו חברת האשראי מזכה אותנו, אבל בהחלט מדובר בכאב ראש גדול. לכן, רבים בחכמה רבה בוחרים בשירותיה של פייפאל בעת הזמנות מחול, על מנת לחסוך את הכאב ראש ולקבל שכבת הגנה נוספת על הפרטיים האישיים והרגישים הללו.

השורה התחתונה

אם אנחנו רוצים לבצע רכישה בטוחה ומשתלמת מחול עלינו לקחת בחשבון מספר דברים – ראשית נבצע הזמנות מחול רק באתרים שאנחנו סומכים עליהם ושנראים כמקצועיים ורשמיים. גם באתרים בטוחים נבצע רכישה במסגרת פייפאל להגנת הפרטים שלנו ולבסוף נחשב מראש את שיעורי המס על כל מחיר של עסקה שנבצע, על מנת להימנע מתשלומי מס מיותרים בעת הגעת החבילה ארצה.

נשמע לשמוע את דעתכם

השאירו תגובה

הירשמו לעדכונים חמים מהתנור
אודות PriceCheck

PriceCheck – אתר השוואת מחירים שנותן מענה לגולש בכל מוצר אשר הוא חפץ לרכוש באונליין ומשווה לו מחירים בכל אתרי המסחר הגדולים בעולם, כולל ביקורות, שילוח, דילים ועוד.

 

כל הזכויות שמורות ל PriceCheck.co.il

pricecheck השוואת מחירים
הרשמה ל - PriceCheck
איפוס סיסמה
השוואת מוצרים
  • Total (0)
השוו מחירים
0