כל מה שחשוב לדעת על שיעורי המס בקנייה מחול

כבר כמה שנים טובות שאזרחי המדינה בוחרים בחכמה רבה לקנות מוצרי בסיס על ידי ייבוא אישי מחו"ל. אבל, לצערנו הפעולה הזו אינה נטולת תחכומים כאלו ואחרים ונמצא שאנחנו עדיין צריכים לשלם מסים ביחס למחיר הרכישה. בפועל לא רבים יודעים באמת כמה ישלמו ולכן חשוב לעשות סדר אחת ולתמיד.

חשוב כבר להסביר מראש שנוכל תמיד לחשב באופן חכם את הרכישות שלנו, אבל לא תמיד נוכל להימנע מתשלום נוסף על מס מסוים. לעומת זאת, עם העומס הגדול בייבוא נמצא שלפעמים הרשויות לא עומדות בקצב ולא תופסות את כל החבילות ובכך נימנע ממס כלשהו – מדובר כאן בהימור ולא דבר מבוטח

להלן מונחי הייסוד:

ישנה אי הבנה רבה בקרב האוכלוסייה באשר למונחי ייסוד הקשורים אל שיעור מס בקנייה מחול. לכן עלינו לעשות סדר בסיסי:

מע"מ

מס ערך מוסף בגובה של כ-17% ממחיר של מוצר בודד, ואתם בוודאי מכירים כי בעת רכישה בחו"ל בפועל תוכלו לקבל החזר על מע"מ. בארץ, אם תייבאו מוצר מחו"ל אתם תשלמו עליו מע"מ, כאילו רכשתם אותו כאן, אבל רק החל מסכום מסוים.

מכס

תשלום מכס הוא בעצם המס על הייבוא של המוצר שקניתם והוא שונה בסכומו מהמע"מ. רבים נוטים לבלבל בין השניים ונגלה כי מכס נשלם רק ברכישה בסכומים גבוהים יחסית.

מס קניה

זהו בעצם מס החל על קנייה במסגרת קטגוריות מסוימות, כמו מכשירים דוגמת הטלוויזיה, ולא תמיד נשלם אותו, או שנשלם אותו רק מסכומים גבוהים ביותר.

תעריפי בסיס:

הגיע הזמן לדבר על שיעור מס בקנייה מחול – במספרים. כפי שציינו, ישנו הבדל באחוז שנשלם עבור מכס לעומת מע"מ, ואף תגלו שבהתאם להיקף הרכישה אולי אפילו נשלם את שניהם:

הנה טבלה שתעשה לכם קצת סדר במספרים:

סכוםמידע
75$משלוח שהגיע אלינו במחיר של 75$ ומעלה יידרש בתשלום של מע"מ בגובה של 17% ממחיר המוצר עצמו, ולא בתשלום מכס כפי שרבים מאמינים.
500$חבילה שסכומה נע החל מ-500$ ייגבה עבורו גם מכס, בתוספת למע"מ. במקרה זה אין אחוז מדויק למכס והוא נקבע בהתאם למחירם של המוצרים שהזמנתם ועליו יתווסף מס קניה (במידה ורלוונטי).
1000$על רכישה בגובה זה תשלמו מס קנייה בנוסף לכל שאר המסים שציינו, ואלו יחולו בהתאם לגובה המס שישלם יבואן רשמי בארץ. משמע, המטרה היא למנוע הפצה מסחרית של המוצרים הללו באופן לא חוקי.

מחיר מוצר לעומת מחיר משלוח

אם נרצה לחסוך או להימנע לגמרי מרכישה הכוללת מסים עלינו לדעת שתשלום המע"מ אינו נכלל על מחיר המשלוח והביטוח שאנו משלמים בעת הרכישה. משמע, כל הרכישה והחישוב כאן משתנים וניתן בפועל לרכוש מוצרים בגובה של עד 75$ בדיוק, בלי בכלל לחשב אל תוכם את מחירי השליחות, במידה וישנם.

שימו לב, במידה ותגיעו לקטגוריית המכס, מחיר המשלוח והביטוח, או כל נלווה אחר, כבר כן יהיה מחושב אל תוך מחיר המכס שתשלמו, לצד המע"מ.

לסיכום

שאנחנו מדברים על שיעור מס בקניה מחול עלינו להבדיל בין מע"מ הנגבה מעל 75$, מכס הנגבה מעל 500$ ומס קניה שנגבה בהתאם לקטגוריית הרכישה שלנו.

נשמע לשמוע את דעתכם

השאירו תגובה

הירשמו לעדכונים חמים מהתנור
אודות PriceCheck

PriceCheck – אתר השוואת מחירים שנותן מענה לגולש בכל מוצר אשר הוא חפץ לרכוש באונליין ומשווה לו מחירים בכל אתרי המסחר הגדולים בעולם, כולל ביקורות, שילוח, דילים ועוד.

 

כל הזכויות שמורות ל PriceCheck.co.il

pricecheck השוואת מחירים
הרשמה ל - PriceCheck
איפוס סיסמה
השוואת מוצרים
  • Total (0)
השוו מחירים
0